Kam vyrazit za teplem dle měsíců v roce

Cestovatelský kalendář

Milujete cestování? My také! Připravili jsme pro vás seznam zemí, kam se dá cestovat v jednotlivých měsících v roce. Vybrali jsme zejména ty z nich, kde se teploty pohybují nad 24°C, je tu možnost koupat se v moři a bezpečnostní podmínky odpovídají ČR. Podívejte se, které to jsou!

Leden

Spojené arabské emiráty – Dubai, Abu Dhabi nebo i Ras Ail Kaihmah – destinace, kde je stále bezpečno a kde můžete strávit Silvestra a následně i lednovou dovolenou. Akční zpáteční letenky do Dubaje lze pořídit od 5 000 Kč. S Emirates z Prahy zaplatíte obvykle kolem 7 000 Kč. Obvyklá teplota vzduchu v tomto období je asi 24°C, teplota moře 23°C.

Thajsko – Thajsko je obrovská, krásná a levná země s mnoha krásnými ostrovy, jako Koh Samui, Koh Pha Ngan, Ko Tao, Krabi, Koh Lanta, Koh Pi Pi. Akční zpáteční letenky seženete od 12 000 Kč. Obvyklá teplota vzduchu 27°C a teplota moře 26°C.

Karibik – Za pravou karibskou exotikou vyrazte třeba do Dominikánské republiky. Moře a pláží si užijete třeba v turistickém letovisku Punta Cana. Docela jiný turistický svět vám pak poodkryje pohoří Centrální Kordillery. Teplota vody i vzduchu se vyšplhá na 27°C, zpáteční letenky seženete s předstihem od 15 000 Kč.

Únor

Indie – Goa, Kérala, nebo třeba Andamanské ostrovy. Indii se vyplatí navštívit v únoru, vyhnete se totiž období monzunových dešťů a najdete příjemné teploty ke koupání. Například v Goe naměříte 26°C, v moři pak příjemných 28°C. Letenky seženete i pod 10 000 Kč.

Srí Lanka – Málo turistů, exotická zvířata a výborné jídlo. Kromě písčitých pláží, jako Kalkudah, Bentota, nebo Ahungalla, můžete navštívit i nespočet kamenných chrámů. Průměrná teplota vzduchu ročně neklesá pod 29°C. V lednu se připravte na teploty okolo 31°C, moře má průměrně teplotu 27°C. Letenky najdete i za méně než 10 000 Kč.

Ekvádor – Ekvádor je poměrně levná země, která láká na zejména na Galapágy a pohoří Andy. Zajímavé je také městečko Vilcabamba, zvané Údolí dlouhověkosti. Počasí se liší region od regionu. Tropických teplot se dočkáte v Guayaquil (30°C), Esmeraldas (27°C) a třeba i na Galapágách (26°C). Průměrná teplota moře se pohybuje okolo 25°C. Ceny letenek s předstihem najdete od 24 000 Kč.

Brazílie – Za návštěvu v Brazílii stojí především Rio de Janeiro a jeho světoznámý karneval, který probíhá právě na přelomu února a března. A když už tam zamíříte, byla by škoda opomenout sochu Krista spasitele, nebo pláž Copacabana. Připravte se na příjemné teploty kolem 30°C, moře průměrně dosahuje teplot 27°C. Za letenky v tomto období zaplatíte i 15 500 Kč.

Uruguay – Nížinatá Uruguay je známá především svým hlavním městem Montevideo, zvaným pro bohatství historických památek „Athény Jižní Ameriky“. Zajímavá jsou i města Punta del Este, Tacuarembó, Colonia del Sacramento. Za písečnými plážemi se vydejte například do Cabo Polonio. Průměrná měsíční teplota je tu 28°C, teplota vody se pohybuje okolo 23°C. Letenky jsou k mání od 17 000 Kč.

Paraguay – Paraguay je vnitrozemský stát, který ale umožňuje koupání v řekách a jezerech, například Lago Ypacarai v San Bernardinu lze přirovnat k Máchovu jezeru. Najdete zde mnoho národních parků a přírodních rezervací: Parque Nacional San Rafael, Gran Chaco, Vodopády Moconá a spostu dalších. Zpáteční letenky seženete už od 16 500 Kč. Počítejte s průměrnou teplotou 31°C.

Březen

Zanzibar – Tropický Zanzibar je se svými 32°C a teplotou moře 30°C ideální na cestu za teplem. Najdete tu nejkrásnější pláže Afriky – Stone Town, Jambiani, Kendwa, Paje, Matemwe, a spoustu dalších. Letenky jsou k dispozici už od 12 500 Kč.

Kuba – Pro Kubu je březen jedním z nejlepších měsíců pro dovolenou. Teploty v tuto dobu dosahují 28°C, voda 26°C. Zpáteční letenky seženete od 14 000. Krásné pláže se nacházejí zejména ve Varadero, ráj potápěčů najdete Jardines de la Reina. Vysokohorské scenérie pak nabízí především pohoří Sierra Maestra.

Argentina – Buenos Aires, vodopády Iguaçu, Aconcagua, Ushuaia. Krátký, ale zdaleka necelý výčet zajímavých míst v Argentině, která nabízí hory, pláže i lidnatá města. Ceny letenek se pohybují od 21 000 Kč výše. Průměrná měsíční teplota je 25°C, moře je vyhřáté na teplotu 23°C.

Vietnam – Úplně jiný svět. Při svých cestách byste neměli vynechat města Hanoj, Hoi An, Danang, Hue, či Ho Či Minovo město. Mezi nejkrásnější pláže se počítají ty na ostrově Phu Quoc, dále pláž u města Nha Trang, nebo přímo ve městě Hoi An. Počasí se liší podle jednotlivých částí země. Na jihu mohou teploty překračovat 35°C, v centrálním Vietnamu se pohybují kolem 20°C. Průměrná teplota moře je 25°C. Letenku seženete od 12 000 Kč.

Filipíny – Na Filipíny se letecky dostanete už od 13 000 Kč. Je to stát rozkládající se na tisících tajuplných ostrovech. Mezi nejzajímavější ostrovy, kam se vyplatí podívat, patří ostrov Luzon, největší ostrov Filipín, dále ostrov Palawan, Bohol a Mindoro. Průměrná teplota je v březnu 33°C, teplota vody je 26°C. 

Duben

Kambodža – Podívejte se do hlavního města Phnompenh, nebo na ostrov Koh Rong. Kambodža dominuje nespočtem starodávných chrámů. Za shlédnutí stojí třeba Angkor Vat, či Angkor Thom. Akční letenky seženete od 17 000 Kč. Teploty v dubnu jsou ideální pro koupání v moři. Průměrně naměříte 34°C, moře je vyhřáté na 30°C.

Laos – Laos nabízí krásnou přírodu. Mezi oblíbené cíle turistů patří Stelvio National Park, Vang Vieng, 4000 Ostrovů – Si Phan Don. Navštívit můžete i historické památky (Vat Phou, Vientiane), nebo pláže (O Chheu Teal, Sokha). V dubnu je zde průměrná teplota vzduchu 34°C, vody 30°C. Letenky najdete od 18 000 Kč.

Barma – Také na Barmu se dostanete od 18 000. Teploty na Barmě se v tomto období pohybují okolo 37°C, teplota vody kolem 29°C. Mezi nejkrásnější pláže patří Ngapali, Dawei, nebo Chaungtha. Barma je bohatá i na památky. Nevynechejte například Kamenné hory u Hpa-An, Bagan, či zlatou pagodu Kyaiktiyo.

Izrael – Izrael je zajímavý stát se spoustou historických památek, zato se ale připravte na nižší bezpečnost. Mezi turisticky nejznámější místa se řadí Jeruzalém, Mrtvé moře, Tiberias a Ejlat, město, kde se rozprostírají písečné pláže. Za letenku zaplatíte od 2 500 Kč výše. Ve vzduchu naměříte 25°C, ve vodě 19°C.

Japonsko – Tokio, Fudži, Kyoto, Hirošima, Hokkaidó – turistická lákadla země vycházejícího slunce. Kdybyste toužili po koupání v moři, mezi nejoblíbenější pláže se řadí Nishihama Beach, nebo Furuzamami Beach. Průměrná teplota vzduchu je v tomto období 19°C, teplota vody 16°C. Letět můžete už od 12 300 Kč.

Květen

Francie – Francii je ideální navštívit v květnu zejména kvůli příjemným teplotám a příznivějším cenám hotelů. Průměrná teplota sahá k 20°C, teplota vody je 15°C. Na krásné pláže natrefíte v Nice, Normandii a na Korsice. Pokud plánujete spíše poznávat místní kulturu a historii, vypravte se třeba do Louvru, k Vítěznému oblouku, nebo ke katedrále Notre Dame. Letenky jsou k mání od 2 100 Kč.

Itálie – V Itálii je ideální vydat se na Sicílii, kde touto dobou narazíte na příjemné teploty pohybující se okolo 22°C, moře má 19°C. Cala dello Zingaro, Isola Bella, Scala dei Turchi – tyto pláže (a spousta dalších) jsou považované za ty nejkrásnější na Sicílii. Za zpáteční letenku do Palerma zaplatíte i 5 000 Kč.

Španělsko – Madrid, Barcelona, Toledo. Krásná města která se v tomto období vyplatí navštívit. V Barceloně, kde narazíte na teploty v průměru 21°C, se dostanete na krásné pláže – Nova Mar Bella Beach, Bogatell Beach, Ocata Beach – teplota moře je 19°C. Města Madrid a Toledo jsou plné historických památek a je tu ideální počasí na cestování, tedy 17°C. Do Barcelony se dostanete už za 2 200 Kč, do Madridu pak o 600 Kč dráž.

Chorvatsko – Ideální pro cestování jsou chorvatské ostrovy – Hvar, Krk, Mljet, Cres, Korčula, Cres. Průměrná teplota vzduchu je tu 25°C, moře má 17°C. Do Chorvatska se dostanete už od 2 100 Kč, na ostrov je pak možnost použít trajekt.

Portugalsko – Do Portugalska lze letět od 3 600 Kč výš. Počítejte s průměrnou teplotou 21°C a s mořem kolem 17°C. Počasí tedy ideální na objevování zdejší kultury. Za nejkrásnější město je považované Porto se svými památkami – Torre dos Clérigos, Palácio da Bolsa, Avenida dos Aliados. Za návštěvu stojí i Lisabon, pláž Ponta de Piedade, útesy u Praia da Ursa, nebo kláštěr Monasterio de los Jerónimos.

Červen

Německo – Bodensee, Übersee, Chiemsee, Ammersee – krátký výčet jezer vhodných ke koupání. Touto dobou však v Německu dosahují teploty průměrně 20°C, teplota vody pak 16°C. Proto vás možná více budou zajímat turistické trasy, kterých je v německých Alpách dostatek. Samozřejmě najdete i zajímavé památky, k nejoblíbenějším patří zámek Neuschwanstein. Do Německa se dá cestovat i letecky, a to už od 2 000 Kč.

Rakousko – Stejně jako Německo, i Rakousko je bohaté na vysokohorské túry a průzračná jezera. Mezi ně patří třeba Mondsee, Wolfgangsee, Attersee a Wörthersee, Neusidelsee. A když už tu budete, navštivte i Vídeň, Salzburg, nebo Linec. Průměrná teplota je tu 24°C, voda má 23°C.  Opět můžete využít i leteckou dopravu, například do Vídně za 3 000 Kč.

Kalifornie – Průměrná teplota v Kalifornii je 21°C, teplota moře 18,5°C. Do Los Angeles odletíte za 14 000. Kromě Los Angeles můžete navštívit i San Francisco, San Diego, Yosemitský národní park, nebo Death Valley. Písečné pláže najdete v zátoce La Jolla Cove.

Peking – Průměrná teplota se v Pekingu pohybuje kolem 26°C. S mořem tu nepočítejte, zato si odvezete spoustu jiných zážitků. Především si můžete prohlédnout Zakázané město, Chrám nebes, Velkou čínskou zeď, Letní a palác a spoustu dalších míst. Ceny letenek začínají na 10 500 Kč.

Červenec

Česká republika – Nemusíte jezdit nikam daleko, abyste si užili příjemnou dovolenou. V tuto roční dobu se dají dobře poznávat krásy naší vlasti, a vyjde vás to i levněji. Jižní Čechy – Třeboňsko, Lipenská přehrada, jižní Morava – Pasohlavky, Telč, Olomouc, severní Čechy – Harrachov, Terezín, Ještěd, střední Čechy – Český ráj, Beroun, Polabí. Nebo i samotná Praha a její Staré město.

Slovensko – Náš soused s kouzelnými kopci. Liptovský Mikuláš, Trenčín, Čachtice, Bojnice, Vysoké i Nízké Tatry. To všechno jsou atraktivní destinace na Slovensku. Najdete tu i nespočet termálních lázní –  Trenčianske Teplice, Poľný Kesov, Veľký Meder.

Polsko – V Polsku se dočkáte teplot kolem 22 °C, teplota moře se vyšplhá na 19 °C. Kromě moře a pláží na Wiślané, Helu a Wolině, uvidíte i spoustu zajímavých míst. Varšava, Krakov, Katovice, Gdaňsk, Lodž, Vratislav – nejen tato města se vyplatí navštívit.

Slovinsko – Kromě horské turistiky v nádherných Julských Alpách, s nejvyšším bodem Triglav, nabízí i koupání v průzračných jezerech. Jedním z nich je Bled, kde průměrná teplota v červenci dosahuje 27°C a voda díky termálním pramenům až 26°C. Dalšími oblíbenými jezery jsou Bohinj, Krn i vysychající Cerknické jezero.

Srpen

Švédko – Stockholm, Göteborg i 28 národních parků. To a mnohem více se dá vidět ve Švédsku. Teploty zde dosahují příjemných 20°C, je tu tedy vhodné počasí k cestování. Příjemné jsou i ceny letenek. Do Stockholmu se dostanete už za 2 400 Kč.

Norsko – Také v Norsku si více, než koupání v moři užijete objevování zdejších zajímavých míst. Průměrná teplota tu totiž dosahuje 18°C. Nejnavštěvovanější je hlavní město Oslo a jeho Vigelandsparken. Zajímavé jsou také vodopády Vøringsfossen, Låtefossen, Geirangerfjorden, nebo Cesta trolů. Za letenku do Osla zaplatíte 4 200 Kč.

Finsko – Průměrná teplota ve Finsku se v srpnu pohybuje kolem 20°C, teplota vody kolem 19°C. Za návštěvu stojí města Helsinky, Tempere, Rovaniemi, Turku, Qulu a Espoo. Za včasné rezervace můžete do Helsinek letět od 5 000 Kč.

Anglie – Londýn hlásí průměrnou teplotu 18°C – ideální k ochlazení. Za letenku zaplatíte 2 000 Kč. Čeká na vás třeba London Eye, Buckingham Palace, Severndroog Castle, Kensington Palace, The Shand, Tower of London a spoustu dalších. Kromě Londýna vyrazte třeba na Stonehenge, do Liverpoolu, nebo Stoneywell.

Island – Navštivte vodopády Seljalandsfoss a Litlanesfoss, kostel Hofskirkja, duhové hory Landmannalaugar, či horu Kirkufell. Při troše štěstí uvidíte i polární záři. Průměrná teplota na Islandu se v srpnu pohybuje kolem 18°C. Pokud tedy toužíte po koupání, k dispozici jsou vám geotermální lázně Modrá laguna. Za letenku do Helsinek zaplatíte 5 000 Kč.

Holandsko – Amsterdam – Dům Anny Frankové, Vondelpark, Van Goghovo muzeum, zahrada Begijnhof. Zajímavé turistické cíle, jako věž Euromast, botanickou zahradu Arboretum Trompenburg a domky Kijk-Kubus, najdete i v Rotterdamu. Průměrná teplota dosahuje 19°C, za letenku do Amsterdamu zaplatíte 3 000 Kč.

Keňa – Srpen je příhodnou dobou také pro návštěvu Keni, a to zejména pro milovníky zvířat. Po období dlouhých dešťů jsou totiž ideální podmínky pro pozorování zvěře. Navštivte třeba Národní rezervaci Masai Mara a národní parky Tsavo, Lake Nakuru, Amboseli. Zajímavé je i hlavní město Nairobi. Průměrná měsíční teplota je 28°C, teplota vody 26°C. Akční letenky seženete od 16 000 Kč.

Září

Řecko – Krásný a poměrně levný stát. V září, tedy mimo hlavní sezónu navíc ušetříte. Mezi nejoblíbenější destinace patří ostrovy Rhodos, Kréta, Korfu, Kos a Zakynthos. Z pevninských destinací je to pak především poloostrovy Chalkidiki, Peloponés, nebo historický kraj Attika, kde leží i hlavní město Athény. Průměrná teplota v září je 30°C, moře má 24°C. Nejlevnější letenky seženete na Krétu od 3 000 Kč.

Rumunsko – Teplota vzduchu 23°C, stejně tak teplota moře. Do Rumunska bez problému dojedete autem, stejně tak můžete využít i leteckou dopravu. Za letenku do Bukureště zaplatíte 3 000 Kč. Podívejte se například do vyhlášeného letoviska Mamamia s písečnými plážemi. Za návštěvu stojí i města Bukurešť, Constanta, Gerník, Kluž a Tamešvár.

Omán – Omán je v září ideální pro vodní radovánky. Jak teplota vzduchu, tak moře dosahuje 26°C. Mezi zajímavá města patří Salalah, Sur i hlavní město Muscat, kde najdete pláže Al Bustan a Al Qurm. Letenky jsou k mání od 9 300 Kč.

Říjen

Florida – Maiami, Orlando, Jacksonville, Panama City, Hollywood. Právě tato krásná města se vyplatí navštívit v říjnu. Za letenku do Miami zaplatíte od 10 000 Kč výš a teploty tu dosahují 28°C, stejná je i teplota moře. Mezi nejoblíbenější pláže patří Miami Beach, Siesta Key Beach, West Palm Beach, Sanibel Island Beach a Naples Beach.

Kanárské ostrovy – Průměrná teplota vzduchu i moře je v říjnu 23°C. Mezi nejkrásnější ostrovy patří Tenerife s pláží Playa de las Teresitas. Najdete tu i nejvyšší vrchol Pico de Teide. Dalšími jsou Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura a La Palma. Zajímavými turistickými cíli je sopka Pico de Teide, národní park Timanfaya a jeskyně Cueva de los Verdes. Letět se dá už od 4 400 Kč.

Jihoafrická republika – Objevte krásy Kapského města. Navštivte Stolovou horu, Mys dobré naděje, Robben Island, Cape Peninsula, Castle of Good Hope. Mimo Kapské město můžete vidět i Krugerův národní park, nebo Johannesburg. Teplota vzduchu se tu pohybuje kolem 23°C, teplota vody okolo 16°C. Nejlevněji se dostanete do Johannesburgu, a to za 15 000 Kč. Připravte se na sníženou bezpečnost.

Listopad

Indonésie – Bali, Borneo, Sumatra, Lombok, Jáva, Flores, Sulawesi, Nová Guinea. To jsou nejoblíbenější ostrovy Indonésie. Průměrná teplota se tu pohybuje kolem 28°C, moře 27°C. Letecky se nejlevněji dostanete na Bali. Zaplatíte 14 700 Kč. Do hlavního města Jakarta ležícího na ostrově Jáva přiletíte za 15 000 Kč.

Mexiko – Průměrná teplota vzduchu 33°C, voda 27°C. Vyhledávané jsou především pláže v Cancúnu, Sabo San Lucas, Puerto Vallarta, krásná je Playa del Carmen. Pokud vyrazíte za památkami, navštivte poloostrov Yucatán. Skrývají se tu archeologické zóny, z nichž nejvýznamnější je Uxmal a Chichén Itzá. A když vyrazíte začátkem listopadu, stihnete i bujaré oslavy Dne mrtvých. Nejlevněji lze najít letenku do Cancúnu – od 15 200 Kč.

Maďarsko – Na podzim je příjemné vyrazit do lázní. V Maďarsku je v tomto ohledu z čeho vybírat – Bükfürdó, Hevíz, Sárvár, Györ, či Mosonmagyárovár. Navštívit můžete i památky, jako Budínský hrad, Rybářskou baštu, Matyášův Chrám a Gellértovu horu. Průměrná teplota v tomto období tu je 8°C. Pokud byste nechtěli cestovat autem, za letenku do Budapeště dáte 700 Kč.

Prosinec

Dominikánská republika – Správná země na prosincovou exotiku. Průměrná teplota vzduchu i vody dosahuje 28°C. Mezi oblíbené destinace patří hlavní město Santo Domingo se spoustou památek, dále Punta Cana, Puerto Plata, Boca Chica, Juan Dolio, a také Bayahibe. Do Punta Cana pořídíte letenku za 14 800 Kč.

Austrálie – Sydney, Uluru, Velký bariérový útes. To vše jsou turistická lákadla této země. V Sydney můžete počítat s průměrnou teplotou 25°C, teplota vody sahá k 22°C. Naleznete tu slavnou Sydney Opera House, Královskou botanickou zahradu, Hourbour Bridge, Sydney Tower, Národní námořní muzeum a katedrálu St. Mary‘ Cathedral. Ceny letenek se pohybují od 19 700 Kč.

Nový Zéland – V prosinci na Novém Zélandu začíná léto, počítejte tedy s teplotami 21°C, průměrná teplota vody je 16°C. Navštivte třeba hlavní město Wellington a v něm Zealandii, Wellington Museum, nebo Wellington Botanic Garden. Zajímavými městy jsou také Auckland, Queenstown a Christchurch. Na letenku v předstihu si připravte 21 000 Kč.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *